LVDS LCD Display Edp Cable Assembly DF80-40P-0.5SD lvds display connector
Shenzhen Sino-Media Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : SINO-TECH
Model Number : DF80-40P-0.5SD
Certification : UL ,ISO13485 , ISO9001.2005 , ISO14001
Place of Origin : China
MOQ : quantity can be negotiable(Only Company, instead of personal use)
Price : Most favorable
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 500,000pcs/week
Delivery Time : 10-28 days upon receipt of payment
Packaging Details : PE inner, carton outer
Product name : micro coaxial cable DF80-40P-0.5SD LVDS LCD display edp cable assembly
Contact pitch : 0.5 mm Pitch
Connector : DF80-40P-0.5SD
Item : 40 Pin
Service : Design
Length : customize
Number of Positions : 30, 40, 50
Express : DHL FEDEX UPS TNT
Contact Now
micro coaxial cable DF80-40P-0.5SD LVDS LCD display edp cable assembly
Contact Pitch 0.5mm pitch
Number of Positions 30, 40, 50
Mounting Side Standard on-Board
Recommended Min. Wire Size (AWG) 32,46
Operating Temperature Max. 85 ℃-35 ℃
produce include #36#38#40#42#44#46 AWG, LVDS cable, SGC cable, MCC cable, micro coaxial cable